Lord of the Rings: The Return of the King 3D- Návod

12. prosince 2008 v 17:40 | Asgard |  Pán Prstenů


První mise za Gandalfa a také první mise celé hry. Nejprve musíte chvíli zabíjet skřety, ale jen do chvíle, než se uvolní zátaras. Pak vyšplhejte po žebříku, firebally z hole zneškodněte lučištníky a rychle následujte Legolase po laně dolů. Tam si moc nevšímejte okolního boje a raději odpalte postupně všechny 3 balisty. Tou poslední zničíte vozík s dynamitem, jehož výbuch zabije skřety na můstku.


2. The Road to Isengard


Utíkejte pořád dopředu a po cestě zabíjejte skřety. K blokování šípů a nepřátelských útoků používejte Parry. Cestou narazíte na několik vozíků s dynamitem, takže je hezky z dálky odpalte. Za mostkem seběhněte dolů na mýtinu a tam musíte pomoci Entům pozabíjet 75 nepřátel. Vcelku jednoduchá záležitost, akorát si dávejte pozor, aby na vás nešlápl některý z Entů.


Uvolněnou cestou pokračujte dál. Na protější straně rokle jsou věže, které jednoduše zničte rozstřelením vozíku s dynamitem, který je u každé z nich. Pokračujte přes most po cestě dolů až k přehradě. Tady je třeba bránit Enta proti lučištníků, aby mohl přehradu zničit. Nezapomeňte, že lučištníci přicházejí i po ochozu na druhé straně.


3. Minas Tirith - Top of the Wall


Docela těžká mise. Musíte ubránit Minas Tirith proti hordám útočících nepřátel tím, že budete shazovat žebříky, po kterých přicházejí skřeti. Na mapě vpravo nahoře jsou zobrazeny hradby a červené puntíky označují místa, kde jsou žebříky. Žebřík shodíte tak, že k němu přijdete a Physical Attackem ho strčíte dolů. Pozor si musíte ale dávat na to, aby na hradbách nebylo moc skřetů, viz. ukazatel vpravo nahoře, jinak mise skončí neúspěchem. Dalším nebezpečím jsou střely z katapultů, které dopadají na hradby a kterým se snažte vyhýbat.


Po určité době se na obzoru objeví obléhací věže. Utíkejte na věž s katapultem (modrý puntík na mapě) a dvěma střelami věž zničte. Potom se vraťte dolů a opět shazujte žebříky. Objeví se další věž (viz červený puntík na mapě), tentokrát ji nelze zničit katapultem, ale firebally (náboje jsou na věži s katapultem) z hole. Potom se opět věnujte žebříkům, dokud se neobjeví třetí věž. Vraťte se ke katapultu a zničte ji. U katapultu na vás zaútočí Nazgůl, sestřelte ho firebally.


Mezitím dorazila až k hradbám další věž, vraťte se tedy dolů a jděte k ní. Cestu však zahradily trosky, které způsobil padající Nazgůl, takže použijte lana, která jsou na hradbách a zával podejděte. Prosekejte se až k věži a zničte ji firebally. K bráně zatím dorazilo obří beranidlo a vaším posledním úkolem v této misi je seběhnout dolů na nádvoří (stačí následovat houf vojáků).

4. Minas Tirith - Courtyard


Poslední mise za Gandalfa známá z dema, ve které musíte chránit ustupující Gondorské ženy. Takže na nic nečekejte a vrhněte se na skřety. V obzvláště tuhých bojích použijte Special Ability, díky kterému Gandalf zabije snadno všechny nepřátele ve své blízkosti. Na silné protivníky se vyplatí používat kopí, která jsou ve stojanech na nádvoří. Při 150 zachráněných ženách, bude prolomena brána a na nádvoří se dostane také několik obřích trolů. Poté, co zachráníte 200 žen, mise končí a tím i vaše dobrodružství v kůži Gandalfa.
The Path of the King


V této části hry si můžete vybrat na začátku každé mise, za koho budete hrát a to z trojice Aragorn, Legolas, Gimli. Doporučuji hrát za Legolase, protože je z nich nejrychlejší a tudíž je hraní za něj nejjednodušší.


5. Paths of the Dead


Postupujte stále dopředu a cestou zabíjejte nepřátele. Snažte se získat co nejvíce zkušeností. K ničení štítů používejte Fierce Attack a využívejte také kopí, která se místy povalují u cesty. U padacího mostu nejprve lukem zabijte lučištníky na druhé straně a teprve potom pomocí kola spusťte most. Za mlhou si můžete napravo nahoru dojít pro lahvičku se životem, pak se vraťte dolů a pokračujte nalevo přes jeskyni s popadanými sloupy. Potom stále dopředu až k žebříku, vylezte po něm a pokračujte až do jeskyně se sochou, kterou povalte, čímž vytvoříte most.

Před bránou na druhé straně se dejte nalevo a podejděte spadlou sochu. Na druhé straně je kolo, kterým otevřete bránu. Pokračujte dál a připravte se na trošku tužší boj uprostřed kamenného mostu. Tam se vytvoří z obou stran zátaras a k jeho odstranění musíte zabít 35 nepřátel. Hlídejte si stav životů a pozor dávejte hlavně na lučištníky a nepřátele se štítem a kopím (štít zničíte Fierce Attackem). Pak pokračujte na druhý konec mostu.


6. The King of the Dead


V úvodní části této mise musíte zabít nemrtvého krále. To je o to těžší, že na něj lze útočit jen ve chvíli, kdy se pohybuje po zemi. Vždy po určitém čase se přemístí do vzduchu a pošle na vás několik svých služebníků. Ty musíte samozřejmě zabít (šípy vykrývejte pomocí Parry) a teprve potom můžete opět útočit na krále. Pozor si dávejte hlavně ve chvíli, kdy se král teleportuje k soše napravo. V té chvíli se rychle schovejte za některý z balvanů, protože na vás vypustí svůj smrtící dech.


Po jeho zabití vás čeká druhá část levelu, kdy musíte rychle utéct z bortící se jeskyně, jinak budete zavaleni. Na nic nečekejte a rychle utíkejte pryč (padajících balvanů před vám si moc nevšímejte, většinou skrz ně proběhnete). Cestou se vytvoří několik závalů, které zmizí až potom, co zabijete všechny nemrtvé, kteří z nich vyjdou. U prvních dvou si musíte poradit sami a opravdu se nesmíte s bojem moc párat, protože jakmile se budete moc zdržovat, budete zavaleni. Používejte komba a Special Ability, nezapomeňte také, že štíty se ničí Fierce Attackem. U třetího závalu už zával nehrozí a navíc vám trochu pomohou i vaši dva společníci.


The Path of the King (pokračování)


7. The Southern Gate


Jděte k bráně, ale jakmile vkročíte na most, tak se zavře a seshora seskočí troll. Zabijte ho a jděte doleva (bojem se skřety se moc nezdržujte) a odpalte oba dva katapulty. Zboříte jimi jednu z věží a přes její trosky se snadno dostanete na hradby. Jděte doprava směrem ke zbořené věži a cestou odpalte také třetí katapult. Po ruinách vylezte na hradby a na nich zabijte trolla (dobře se zabíjí šípy nebo pomocí Special Ability).


Potom si dejte pozor na olifanta, který se objeví. Kryjte se proti lučištníkům a slona zabijte svým lukem. Poté zlikvidujte zbylé skřety na hradbách a kolem otevřete bránu. Tou se přiřítí malá jednotka skřetů, takže na ně vylijte rozžhavený olej. Jakmile bude po nich, vraťte se dolů a projděte bránou.

V této misi je pouze 250 skřetů + 2 obři a olifant, takže pokud někdo čekáte více, čekáte zbytečně.


8. Pelennor Fields


Začátkem této mise je třeba pomoci okolním vojákům pobít celkem 60 nepřátel. Pozor si dávejte hlavně na vojáky z Haradu se štítem a kopím. Druhá část mise je trošičku složitější. Je třeba ochránit Éowin a Smíška před přicházejícími olifanty. Ti chodí kaňonem a zabít je lze pouze ze shora. Bohužel, sloni nechodí pokaždé na stejné straně kaňonu, takže musíte několikrát přeběhnout z jednoho vrcholku na druhý (bojem se skřety dole se nezdržujte).


Olifanty lze zabít několika způsoby. Jednak šípy, pokud je máte - jsou nahoře, kde ústí cestička zezdola, ale neplýtvejte s nimi, budete je ještě potřebovat. Dalším způsobem je použít oštěpy nebo balisty, které jsou na obou stranách rokle. Po každém zabitém olifantovi se objeví navíc ještě Nazgůl, kterého musíte odehnat od Éowin a Smíška pomocí šípů. Legolase byste měli mít tak na 6. levelu minimálně, takže šípy máte již vcelku silné. Neběhejte kvůli tomu dolů, ale střílejte na něj z kraje skály. Mise končí ve chvíli, kdy Nazgúla sestřelíte.


9. The Black Gate


Poslední mise za Aragorna a spol., navíc zde můžete hrát také za Gandalfa. přesto doporučuji zůstat u Legolase. Obsahem mise je boj u bran Mordoru, konkrétně u Černé brány. Nejprve musíte zabít stvoření jménem Ústa Sauronova, které vám ukáže Frodovu drátěnou košili a snaží se vás přesvědčit, že je Frodo mrtev. S řádně vytrénovaným Legolasem není problém tuto stvůru zabít. Po její smrti se otevře brána a z ní se na vás vyvalí hordy nepřátel.


Tato část mise je trošku odlišná od těch ostatních ve hře, protože vaši společníci jsou smrtelní a mohou tedy zemřít, což se rovná opakování mise. Žádná speciální strategie jak postupovat asi není, stačí se jen držet poblíž toho, kdo zrovna potřebuje vaši pomoc - když jste poblíž, tak se vašim společníkům doplňuje zdraví. Gandalfa naleznete úplně nalevo, Gimli je uprostřed a Aragorn se bije většinou napravo. Hlídejte hlavně Gandalfa, na kterého občas zezadu útočí lukostřelci. Posledním soupeřem budou 3 prstenové přízraky. Je nutné mezi nimi přebíhat (čímž doplňujete životy svým přátelům) a postupně je zabíjet.
The Path of the Hobbits


10. Escape from Osgiliath


První mise za hobity, konkrétně za Sama. Musíte uniknout z rozbořeného města Osgiliath. Utíkejte pořád dopředu, Glum vás povede. Bojem se moc nezdržujte a v případě nutnosti použijete Special Ability (neviditelnost). Zvlášť až poběžíte přes střechy a bude vás ohrožovat Nazgúl, tak se nikde nezdržujte a utíkejte pořád dopředu podle toho, jak se natáčí kamera až k žebříku. Slezte dolů, zabijte skřety a pokračujte po dalším žebříku. Na náměstíčku vás čeká menší boj, ale naštěstí tam je také láhev se životem. Pokračujte k dalšímu žebříku, vylezte nahoru a opět dávejte pozor na Nazgúla (viz. ukazatel vpravo nahoře). Přeběhněte přes střechy a slezte dolů po dalším žebříku.


Potom vyběhněte po schodech nahoru, strčte dolů zvon, vraťte se zase dolů a projděte dírou po zvonu. Čeká vás poslední střecha, opět přeběhněte co nejrychleji až k žebříku na druhé straně (kamera vám naštěstí inteligentně naznačuje cestu dál). Slezte až dolů do stok. Na jejich konci vás čeká trosku těžší bitva se skupinkou skřetů a hlavně jejich tlustým obrněným velitelem. K rozbití jeho brnění použijte Fierce Attack a pak už ho jen dodělejte běžným způsobem. Po zabití všech nepřátel otevřete mříž a pokračujte do další mise.


11. Shelob's Lair


Druhá mise za hobity vás zavede až do doupěte Oduly. Musíte najít a zachránit Froda, kterého tento obří pavouk zajal. Na první pohled vypadají jeskyně trochu jako labyrint, ale je to jenom zdání. Zabíjejte pavouky (povalte je na záda a dodělejte pomocí Killing Move), ale pozor si dávejte na hejna malých pavoučků (na ty platí jen oheň). Pokud vám někde bude v postupu bránit pavučina, zapalte ji pochodní, čímž ji zničíte. První větší bitva vás čeká v jeskyni se skupinkou skřetů. Hoďte dvě pochodně na mumie nad jejich hlavami a na zbytek vysypte žhavé uhlí, případně je zlikvidujte ručně.


Postupujte dál a cestou využívejte pochodně na zapalování nepřátel. O kousek dál narazíte na skupinku skřetů, jděte napravo do kopce a sesypte na ně seshora kamení. Jděte dál a po chvilce poprvé spatříte Odulu. Přejděte kamenný most a v jeskyni s malými pavouky použijte pochodně k jejich rozehnání.


V další jeskyni s malými pavouky se vydejte nejprve cestou napravo. Propalte seshora pochodní pavučinu, vraťte se dolů a pokračujte rovně v cestě dál až do doupěte Oduly. Na Odulu se dá útočit skoro pořád, občas však vyskočí na některou ze stěn a snaží se vám na chvíli schovat. Pozor si dávejte na pavouky, které proti vám posílá - hlavně se vyvarujte toho, aby vás obklíčili. Mise končí zneškodněním Oduly.


12. Cirith Ungol


V této misi musíte vysvobodit Froda, kterého drží skřeti ve své věži. Nejprve je ale nutné pobít 80 nepřátel. Pamatujte si, že když jsou hobiti neviditelní (Special Ability), umí používat Killing Move k zabití nepřítele jednou ranou zezadu. V první bitce si dejte pozor hlavně na tlustého skřeta. Po boji spusťte padací most a pokračujte dál. Cestou využívejte kopí, která nepřátele zabijí jednou ranou, a užitečné jsou také koše se žhavým uhlím.


Na prvním náměstí se dejte chodbou nalevo (je v ní skřet s kopím a štítem). Uvnitř vás čeká menší bitka (použijte koše s uhlím). Potom jděte cestou dolů a venku na náměstí rychle proběhněte (nebo se zneviditelněte) doleva kolem skřetů až ke schodům. Jděte nahoru a vejděte do prvního průchodu. Tam použijte kotle s olejem a vylijte ho na skřety pod vámi (nutno několikrát zopakovat pro lepší efekt :)


Pak se vraťte na schody a pokračujte až úplně nahoru, kde přesekněte lano, které drží u stropu obří dřevěný lustr. Vraťte se dolů a pokračujte na vedlejší náměstí. Jděte podél pravé stěny, zneviditelněte se, projděte mezi skřety a spusťte padací most. Před něj pokračujte dál až k žebříku, po kterém vylezte nahoru. Tam shoďte dolů na skřety sudy, které jsou na kraji střechy, a utíkejte dál až ke katapultu, ze kterého vystřelte. Jděte do věže, kde najdete Froda. Ještě ale musíte napřed zabít skřeta, který ho hlídá. Ten je normálně nezranitelný, ale poté, co mu jedním oštěpem zničíte štít a druhým do na chvilku znehybníte, na něj můžete útočit. Toto stačí několikrát zopakovat a je hotovo.


13. The Crack of Doom


Poslední mise celé hry, ve které ovládáte Froda. Úkolem je shodit Gluma do nitra Hory osudu a tím zničit Prsten. Glum má však docela tuhý kořínek a jen tak se shodit nenechá. Je nutné ho nejprve dostat na okraj skály, potom ho pomocí Physical Attacku shodit dolů a když už se drží jen za ruce, musíte ještě použít Killing Move a tím ho sestrčit dolů. Toto musíte provést zhruba asi 5x a máte vyhráno. Pozor si přitom dávejte nejen na útočícího Gluma, ale také na padající kamení a lávu. Pokud to zvládnete, gratulujeme vám - právě jste dohráli LOTR : Return of the King.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.