Lord of the Rings: The battle for Middle Earth 2 (Pán Prstenů: Bitva o Středozem 2)- Návod

12. prosince 2008 v 17:37 | Asgard |  Pán Prstenů
A) Kampaň za dobro

1) Rivendell

Cíle:

- dostaňte se do Roklinky
- ubraňte se
- zabte whirma

Glorfindel, elfí šlechtic se musí dostat do Elrondova domu v Roklince a pomoci mu tak proti útočícím skřetům. Probojujte se přes skřety k mostu, kde čekají další vaši válečníci. S těmi se vraťte k Elrondovu domu. Tam se setkáte s Elrondem, pánem Roklinky a společně připravte obranu. Stavte lučištníky a elfí válečníky s meči.

Po několika minutách obrany přijede Elrondova dcera Arwen s kavalérií. Pak už stačí jen odrazit poslední skřety a zabít whirma - červ, který vyleze ze země. Nakonec vyčistěte mapu od skřetů.

2) High pass

Cíle:

- zničte skřetí tábor
- pomozte Haldirovi

Nejdříve vybudujte základnu a trochu se opevněte. Pak se pokuste dostat ke skřetímu táboru, ale průchod bude zavalen, proto se vydejte cestou doprava, kde je malý skřetí tábor. O kousek výše má ale problémy jeden z nejlepších mužů Paní lesa (Galadriel) Haldir. Pomozte tomuto vznešenému Elfovi pobít nepřítele a on se k vám připojí v boji.

Můžete vyčistit i okolní menší tábory, nebo rovnou zaútočit na ten hlavní, je to na vás.

3) Ettenmoors

Cíle:

- zabte gobliního krále Gorkilla
- osvoboďte strom života
- zničte buben na skále
- zničte citadelu
- pomozte elfům

Nejdříve se se svými jednotkami vydejte k táboru Elfů, kde se urputně bojuje. Probijte si cestu skrz nepřátele a zničte veškerý odpor v obléhaném táboře. Na jeho místě vystavte základnu a připravte se na útoky.

Na kopci vlevo zničte válečný buben, který přivolává posily nepřítele a ty jsou spíše na obtíž. Pokračujte ke stromu života, který když osvobodíte, tak budete moci najímat Enty. Nakonec zničte citadelu a zabte Gorkilla.

4) Blue Mountains

Cíle:

- zabijte draka

Elfy jsme opustili a máme pod velením trpasličí rasu. Nejdříve musíte zabít draka, který již po několik generací terorizuje trpasličí města. Opět dostáváte do ruky Gloina - otce Gimliho, který se vydal s Elfy na pomoc svým druhům.

Nejdříve se přesuňte v jeskyni ke staveništi, kde je několik pavouků. Ty pobijte a na tomto místě vybudujte základnu pro další útoky. Nezapomeňte se opevnit proti případným útokům. Přeběhněte z jedné jeskyně do druhé a venku se moc nezdržujte, jinak vás sežere drak. V další jeskyni se probojujte přes pavouky a další havěť až k drakovi, kterého uvnitř jeskyně zabijte.

5) Grey Heavens

Cíle:

- získejte přístaviště
- odrazte nepřítele
- zničte jeho základnu
- zničte invazi

Nejdříve osvoboďte přístaviště a zajměte doky dole u vody. Postavte několik lodí a prolomte obklíčení korzárů. Sauron je asi dobře zaplatil, protože bojují až do konce. Vystavte transporty a zajměte nepřátelské doky na malém ostrůvku jižně.

Pak s několika loděmi zničte co nejvíc invazních lodí a zbytek nepřátel, kteří se vylodí, pobijte. Vlny, které se na vás přivalí, aby vás zničily, jsou tři.

6) Celduin

Cíle:

- spojte se se zbytkem
- zabijte Olifanty
- vyžeňte nepřítele

Král Dain, vládce Ereboru pod Osamělou horu, přišel na pomoc svým druhům, aby bránil Celduin před invazí vojáků z Rhunu. Nejdříve se se svojí skupinou probijte ke druhé části, která byla při útoku skřetů oddělena. Celé město je pod palbou, tak dejte pozor.

Mnoho trpaslíků bojuje v ulicích, tak jim pomozte a oni se k vám přidají. Zajměte také neutrální budovy, abyste mohli těžit nějaké ty suroviny. Nakonec se spojte se druhou skupinou a odrazte útok několika Olifantů. Pak vystavte z místních kasáren vojáky a zničte nepřítele za řekou.

7) Erebor

Cíle:

- ubraňte Erebor

Nyní musí král Dain ubránit své město a trůn v Osamělé hoře. Můžete připravit obranu těsně v rohu vlevo dole, odkud útočí nejvíce nepřátel a nechat několik trpaslíků bránit trůn. Mně se osvědčilo postavit na JZ základnu a bránit se tam. Odrazil jsem zde většinu útoků, i když sposledním jsem měl mírné problémy, protože mé věže proti Olifantům nestačily. Dejte pozor na útoky ze stran, ale většinu jich lze snadno zastavit.

8) Dol Guldur

Cíle:

- zničte citadelu
- odrazte nepřítele
- zapalte ohně

Poslední mise, kde se vydáváte zničit pevnost Dol Guldur vTemném hvozdu. Tranduil, otec Legolasův a král Temného hvozdu útočí na citadelu. Nejdříve se však postarejte o okolní malé základny. Až získáte obě dvě, tak u nich zapalte ohně a dorazí spojenci. Dorazí pomoc od trpaslíků - Král Dain z Ereboru a Gloin z východu. Po zapálení druhého ohně na severu přijedou Elfové - Elrond, Arwen a Glorfindel.

Vystavte další základny a odrazte útok z Mordoru. Jakmile se vám to povede, již nic nebrání v tom, abyste zničili celou citadelu a zbavili se tak temnoty jednou pro vždy.

B) Kampaň za zlo

V této kampani budete hrát prakticky totožné mise, tedy až na pár výjimek a samozřejmě za temnou stranu.

1) Lorien

Cíle:

- zničte Elfy

Začínáte se skřety a jejich králem Gorkillem. Pobijte okolní otravné Elfy a pak zaútočte na Lorien. Budujte sítě tunelů pro rychlejší pohyb skřetů. Osvoboďte uvězněné horské giganty a zabijte Cereborna. Paní Galadriel vám ale uteče.

2) Grey Heavens

Cíle:

- získejte přístavy a flotilu
- potopte elfí konvoje
- připravte invazi
- zajměte město

Vaši korzáři útočí na Šedé přístavy. Nejdříve zajměte oba doky, vystavte flotilu a potopte konvoje. Pak zajměte pro peníze malý domek vpravo od doků.

Vyčistěte pláž od věží a vyčkejte invazních jednotek. Dobyjte pláž a pokračujte do města, které srovnejte se zemí.

3) Shire

Cíle:

- postavte základnu
- vyhlaďte Kraj
- zničte vojska Železného pasu

Ne, že bych byl zastánce zla, ale vyhladit Kraj od těch zpropadených mrňavých Hobitů má své kouzlo, takže jdeme na to. Hobité už jednou skřety odrazili - roku 1147 krajového letopočtu Bučivoj Bral zahnal skřety zpět, takže teď si jde Gorkill - král skřetů srovnat účty.

Probijte si cestu se svými skřety až k louce, kde lze založit základnu. Hobiti nejsou problém, ale Důnadané, staří obyvatelé této země, kteří zde byli ještě před Hobity, se tak snadno nevzdají.

Nezapomeňte také zničit hospůdku u Zeleného draka, kam chodí Hobité rádi pít. Po zničení všech třech důležitých domů sem přijde Železný pas včele s Grímu Červíkem, takže je odrazte a nakonec zničte i jejich základnu.

4) Fornost

Cíle:

- získejte pevnost
- zničte citadelu
- zničte Earth Hammer

Fornost je posledním východním městem, kde žijí lidé a trpaslíci pospolu. I to je ale teď napadeno. Nejdříve založte základnu a pak začněte ničit bránu. Jen co ji prolomíte, zničte okolní budovy a získejte pajzl, kde si najmete korzáry.

Pokračujte k nepřátelské základně a zničte všechny budovy, které musíte. Earth Hammer je obrovské kladivo, které se za určitý čas spustí a zabije vaše vojáky - nepříjemné.

5) Mirkwood

Cíle:

- dostaňte se ke staré cestě Temným hvozdem
- postavte na ní 4 věže

Konečné bojujete za Mordor a máte sebou hrdiny - Sauronova mluvčího a Nazghúly na koních. Nejdříve se dostaňte k mostu, ten ale zničí Enti, proto pokračujte doprava a pak podél koryta řeky vlevo. Tam vylezte a zničte entí základnu, alespoň vás již nebudou obtěžovat.

Pak se postupně probijte k cestě a na vyznačených místech postavte čtyři hlídkové věže.

6) Winthered Heath

Cíle:

- osvoboďte draky
- najděte pána draků

Nejdříve si založte základnu a pak začněte dobývat jednotlivá postavení trpaslíků a osvobozovat dračí mláďata. Ta vám velice dobře poslouží v oji, takže stačí pár dráčků a je po trpaslících. Prolomte všechny osady a nakonec najděte i v jeskyni samotného dračího otce, který za vás bude bojovat.

7) Erebor

Cíle:

- zničte trpasličí trůn
- založte základnu

Nejdříve zničte budovy ve městě - získáte místo pro základnu a také peníze. Založte osadu a postupně se probojujte k trpasličímu trůnu a králi Dainovi. Toho zabijte a morálka jeho stráží značně klesne, což se velice hodí.

Probojujte se přes hordy trpaslíků a nakonec zničte trůn v Erebor pod Osamělou horou.

8) Rivendell

Cíle:

- zničte základny elfů
- zničte elfí dům

Poslední mise a stačí zničit Roklinku, kde sídlí Elrond a jeho druzi. Založte základnu a začněte útočit na Elfy. Jakmile zničíte některou ze dvou základen, nebo Elrondův dům, přijde celé společenstvo prstenu, aby vás zadrželo. Je to tvrdé a budete mít problémy. Dorazí i orlové, kteří vám pěkně zatopí.

Zanedlouho ale přiletí Nazghúlové a díky získanému prstenu se zrodil i Sauron, který má zpět svou sílu a podobu. Využijte tohoto mocného válečníka a zabijte všechny členy družiny. Nakonec dodělejte zbytky základen a zničte dům Elronda. Temnota pokryla Středozem podruhé.

KONEC.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.