Brothers in Arms: Road to Hill 30- Návod

12. prosince 2008 v 17:56 | Asgard |  Brothers in Arms
A) Den D + 7

1) Hill 30

cíle:
- přežijte

Začínáte sedm dní po výsadku, v tvrdé palbě, ale pravděpodobně ze hry nevíte nic a ani o jejím ovládání. Snažte se krýt v zákopu a bránit se tak před německými kulkami. Za chvíli stejně přijede tank a postřílí většinu vaší jednotky, včetně radisty Leggetta.

B) Den D

2) Rendezvous with Destiny

cíle:
- dostaňte se ke křižovatce

Konečně začátek výsadku. Začínáte v letadle, ale neštastnou náhodou vás tlak střely vyrazí pryč. Dopadnete naštěstí s otevřeným padákem, ale bez zbraní. Pokračujte k místu, kde najdete seržanta Maca. Dá vám svůj Colt 1911.

První dva Němce mu klidně přenechte, Thompsonem je snadno postřílí. Pak ho následujte k domu, kde najdete vojína Leggetta a poručíka Cola.

3) Silence the Guns

cíle:
- následujte velitelovi rozkazy

Běžte za velitelem až k místu, kde vám počítač poví něco o taktické mapě. Pak doběhněte ke zdi a spuťte palbu na Němce (pro větší reálnost doporučuji vypnout zaměřovací kříž a ty blbý indikátory palby nad nepřítelem) a počkejte, než je Mac postřílí. Pak se s Legethem přesuňte k domu a pobijte nepřítele u letadla. Vezměte si alespoň pušku, s Coltem to není ono.

Pokračujte k AA dělu a počkejte, než serža spustí palbu, pak se přidejte. Dělo odpalte náložemi (přijděte k němu a stiskněte klávesu pro položení - objeví se v titulkách) a nezapomeňte trochu odstoupit. Následujte Maca k farmě, kde Němci zaútočí na vaši pozici. Musíte se sami vydat do stájí vpravo a postřílet je.

Mezitím Mac Hassay otevře dveře a prostřílí se k dalšímu dělu. Pomozte mu s palbou, obejděte nepřítele zleva a postřílejte zbývající Němce. Pak si pokecejte se seržou.

4) Ambush at Exit 4

cíle:
- najděte 4. divizi na pláži

První mise, ve které využijete své velitelské schopnosti coby pravý seržant Baker. Ještě než se něco začne dít, vlezte do Options a Controls, kde si nastavte klávesu pro Fall in (návrat k veliteli), Fall out (rozptýlení), Command team (příkazy) a Switch team (přehození týmů). Pak si poslechněte rozhovor. Prvním ve vaší partě je desátník Hartsock.

Nejprve pomocí klávesy pro Command team přesuňte desátníka za trakař, pak mu sím samým talčítkem přikažte palbu na figurinu (zaměřte kurzorem a se stisknutou klávesou na cíl - změní se kurzor na červené kolečko) a pak udělejte výpad (to samé jako palba, jen ještě když budete mít kurzor na cíli, tak zmáčknete levé tlačítko myši).

Nyní se ale jde do akce, dostaňte se k první palbě, kde nechte Hartsocka pálit na nepřítele a vy vběhněte do baráku vpravo, odkud z okna Němce postřílíte. Pokračujte k zídkám, kde uděláte totéž - krycí palba a vy se proplížíte okolo.

Dole u pláže potkáte další dva kluky od vás - Allena a Garnetta. Pokračujte společně ke kulometu, za který zalezte a postřílejte protiútok. Pak se sejděte s Macem.

5) Objective XYZ

cíle:
- zabte Němce

S Hartsockem se dejte téměř až na silnici, kde je první kulomet. Útok zepředu je šílenost, proto společně pod krycí palbou zaběhněte vlevo za dům, kde najdete pár Němců a jednoho v okně. Dostaňte se do patra a postřílejte odsud všechny, které lze. Pak se přesuňte k farmě, nechte Hartsocka krýt vás polbou a obejděte nepřítele zprava - vpadnete mu tak do zad.

Pak pokračujte velkou zahradou s Němci až k domu. Cestou si nezapomeňte vzít německý samopal MP40. V domě je šest vojáků u stolu, ale se samopalem to není problém. Venku se snaží Allen trefit bazukou na kulomet, no nakonec se mu to povede. Pak odrazte protiútok asi desítky nepřátel.

6) Foucarville Blockade

cíle:
- získejte město

Konečně máte v jednotce víc kluků než jen Hartsocka. Prostřílejte se k náklaďáku a pak pokračujte dál k ulici. Pak se dostaňte k domům naproti, tudy se dostanete z druhé strany k nepříteli, ten tím pádem nemá moc šancí. Přeběhněte ulici a opět pěkně po straně se prostřílejte zezadu ke kulometu.

Pak pokračujte po louce přes několik Němců (obejít zprava) až ke kulometu, odtud na hřbitov, kde jsou poschováváni další nepřátelé a pak zpět ke kulometu, kde odrazte protiútok. To ale není všechno, nepřítel má minomety, proto se k nim vydejte. Jen pozor na jejich krytí, může vám způsobit ztráty. Nakonec se sejděte s velitelem.

7) Rommel's Asparagus

cíle:
- zničte sloupy na polích

Musíte zničit sloupy na místních polích, aby mohli vaš kluzáky přistát. Jděte po cestě a pak rychle do strouhy s vodou, dostanete se k prvnímu kulometu. Pokračute na pole a zneškodněte kůly, které můžete a eliminujte i další kulomety vlevo. Nakonec odpalte i AA dělo a všechny sloupy.

Na druhém poli je podobný postup, jen to nejdříve obejděte zleva a potom se dostaňte oklikou na pozici kulometu. Opět odpalte všechny tyče a mise končí.

C) Den D + 1

8) Action at Vierville

cíle:
- získejte město

Neprve se rozběhněte k zídce, kde jsou asi tři Němci, můžete je postřílet, nebo počkat na váš tank, který zanedlouho přijede. Nyní máte tank v družstvu (rozkazy jsou stejné jako u jednotky). Postupujte nejdříve k farmě vpravo, kde je pár Němců - ty pobijte a vraťte se kousek zpět a stočte se směrem od kostela. Postřílejte za pomoci tanku nepřátele a připravte se na útok.

Postupujte ze strany ke kostelu a ničte nepřátelská děla - máte i podporu tanku, ale pár zásahů pro něj znamená smrt. Nakonec vyčistěte i zbytek farmy, kde se ukrývá německý Stug (je to tank), ale váš Stuart si poradí - snažte se nepříteli pálit do zad. Můžete ho zničit i ručně - vhozením granátu do poklopu.

Poslední částí je obrana, proto se s tankem a jednotkou stáhněte ke kostelu a braňte se za zídkou. Útok přijde od cesty, kterou jste sem dorazili vy a ještě druhou vpravo.

9) Dead Man's Corner

cíle:
- dostaňte se k městečku

Nejprve pošlete váš tank kousek dopředu - vyřeší pěšáky a vy jděte za ním. Postupujte dál až k prvnímu kopečku. Na něm je dělo, takže tam tank nechte a pokračujte doleva skrz louku. Nepřítel je všude a samozřejmě po vás střílí. Tady si budete muset pomoct s jednotkou. Postupujte co nejdál až dorazíte jakoby úplně nakonec (doufám, že jste šli levou stranou). Přeskočte hlínu a vběhněte tak kulometčíkovi do zad, svolejte jednotku a postřílejte obsluhu děla. Kulometu si nevšímejte, na to máte tank. Po eliminaci nepřátel pošlete tank skrz poražený strom.

Další nepřátelské dělo je v dáli za autem, proto se opět dejte doleva a dělo obejděte. Pak rychle přes silnici a postřílejte tak zezadu Němce - zavolejte si tank, ať vám vyčistí cestu před vámi, včetně kulometu. Projeďte i druhý strom a pokračujte do vesnice. Tam zabte zbývající nepřátele.

D) Den D + 2

10) The Crack of Dawn

cíle:
- zajistěte silnici do St. Come-du-Mont

Konečně máte pod kontrolou oba týmy - fire team vám poskytne krycí palbu a assault tým je nejlepší pro obcházení nepřátel a boj zblízka.

Fire teamem střílejte po nacistech na silnici a vy sami s druhým týmem to oběhněte vlevo. Vyřešte nepřítele z boku a postupujte až na kopec. Tam je pár mrtvých Amíků, tak to vemte směrem za ně - ne po cestě, je tam kulomet. S jednotkou se probijte až k AA dělu, které zničte. V jednom z domů (vlastně je tam jediný) je kulomet. Zahajte krycí palbu a sami s druhým týmem přeběhněte cestu. Obejděte nepřítele a zabte kulometčíka. Nakonec stáhněte oba týmy k sobě do domu.

Můžete použít na obranu kulomet, ale má omezený rozhed, proto si nechte jednotku, aby vás kryla. Zaútočí asi 20 nacistů, ale to by neměl být problém.

11) The Fall of St. Come

cíle:
- vyčistěte město

Po rozhovoru na vás začnou plálit minomety a přijde nepřítel. Němce naproti zaměstnějte palbou a sami s druhým týmem je obejděte a pobijte. Pak opět fire teamem zaměstnejte kulomet na ulici a vy to proběhněte levou stranou po poli a pak doprava k minometu a kulometu.

Pokračujte dál do města a vyřeště Němce v baráku. Za ním se setkáte s Macem a Leggettem. Hned po tom na vás vyběhne pár nepřátel - proto je zaměstnějte a vy je po levé straně oběhněte. Teď musíte zničit tank - fire team dejte do podloubí, odkud vás bude krýt a se zbytkem proběhněte k bednám s municí (k těm bližším, kryjí vás). Vezměte Panzerfausty a ničte tank (vydrží jich asi osm). Ostatní by vás měli v pohodě pokrýt.

E) Den D + 3

12) Buiyng the Farm

cíle:
- získejte farmu

Nyní máte na pomoc i tank Sherman. Pošlete ho trochu dopředu, ale ne moc, jinak to dostane Panzerfaustem a se zbytkem týmu postupujte vlevo do brázdy s vodou. Prostřílejte se Němcům do zad a zabte i toho s Panzerfaustem (všichni jsou na louce). Pak s týmem pokračute k zídkám a u rozbitého valníku zabte i druhého ženistu. Nyní nastal čas pro tank, pošlete ho dopředu, ať vás zbaví kulometu jak u zídky, tak na cestě.

Nakonec pomalu postupujte k farmě, kde postřílejte zbytek nepřátel. Bohužel ale nepřítel střílí minomety, tak seběhněte dolu na louku a nechte tank jet jednou cestou a sami s teamem jděte druhou. Nakonec zabte minometčíky. Téměř na konci uslyšíte hlas Leggetta - běžíte k němu a zjistíte, že Allen a Garnett jsou mrtví.

13) Alternate Route

cíle:
- vyhoďte most do vzduchu

Začínáte opět s tankem, tak ho pošlete dopředu, ať zabije tři Němce naproti. Pak ho nechte střílet na tank u řeky a Němce u něj. Neposílejte ho dál a s team se dostaňte ze strany (za zákopem) k řece - vidíte zezadu na dělu, tak zabte osádku. Pak sem pošlete tank.

Dělo zničte a pokračutje ke kolejím, kde je asi deset Němců a další tank - ten zničte buď vhozením granátu dovnitř nebo tankem. Svůj tank nechte před mostem a pomalu postupujte dopředu - pak ho přivolejte k dočištění nepřátel a odpalte most.

F) Den D + 4

14) Purple Heart Lane

cíle:
- dostaň se k mostu

Začínáte pod palbou, ale naštěstí máte sniperku, se kterou jde všechno lépe. Postupujte pomalu a nechte se týmem krýt. S druhým to vezměte doleva a obejděte nepřítele. Němce za plotem nechte být a utíkejte pod most, kde je poručík Cole.

Nyní se musíte dostat na druhou stranu, ale jste pod palbou zprava. Nemá cenu zabíjet nepřátele, je jich tam nekonečno. Vždy se nechte jedním týmem krýt a s druhým popoběhněte k dalšímu valu. Zde kryjte vy ten druhý, který si přivoláte.

U mostu je kulomet, který musíte zničit. Nechte se krýt jednotkou a vezměte to doprava, okolo nepřítele. Dostanete se mu tak do zad. Nakonec se vraťte k mostu.

G) Den D + 5

15) Cole's Charge

cíle:
- získejte farmu

Nejdříve se odeberte z msotu, kde před chvílí německé Štuky rozprášili část vaší jednotky a dojděte k poručíkovi. Počkejte na dýmovnice a udělejte frontální útok alá ruská fronta. Snažte se odebrat se co nejrychleji k levé straně a obejít tak kulomet. Postřílejte pár nepřátel a dostanete se ke skladu dřeva na farmě. Na nádvoří pobijte zbytek nepřátel a najděte poručíka.

Ten vám otevře cestu dál k silnici. Pokračujte přes nepřátele až na kopec, kde najdete kulomet. Ten obejděte zprava a postřílejte zbytek nepřátel. Pak se vraťte na farmu.

16) Ripe Pickings

cíle:
- zachraňte poručíka Combse

Vyrazte s jednotkou a pokračujte dolů k domu. Zleva na vás vyběhne pár Němců, které postřílejte a pak nechte jednotku pálit na kulomet v rozbořeném domě. Vy to oběhněte zprava, tam kulomet nedostřelí a vpadněte tak do rozbitého domu.

Pokračujte dál, minomet vám rozrazí cestu, dokud nenajdete poručíka. Postřílejte všechny Němce okolo, včetně těch vzadu u minometu.

Pak se vraťte k domu a vezměte si kulomet. Podpořte postup svého družstva a palte tak dlouho, dokud nebudou nepřátelé mrtví. Po incidentu se vraťte na farmu.

Přidělí vám druhý tým, tak se rozmístěte za zídkami a odrazte nepřátelský protiútok.

H) Den D + 6

17) Push Into Carentan

cíle:
- získejte průmyslovou část města

Ihned s oběma týmy vběhněte vpravo mezi domy, odkud je krásný výhled na kulomet. Prostřílejte se podél zítek a baráků dál, až k místu, kde máte zničit tank. Seberte proto v bednách naproti panzerfausty a ládujte to do tanku vší silou. Přeběhněte dál k silnici a zničte i druhý tank (je zde druhá bedna s municí). Nakonec se prostřílejte k Němcům u Opelu.

Za chvíli se otevřou dvěře továrny a vyběhne pár skopčáků, proto je pobijte a pomalu se dostaňte dovnitř. Nejdříve eliminujte nepřítele uvnitř - obejít zleva a potom rozkažte týmu pálit na kulomety naproti. Vy se dejte doleva, projděte asi přes tři Němce a dostaňte se do domu, kde zabte prvního kulometčíka. Stenou cestou se vraťte zpět ke svému týmu.

Tentokrát se pod krycí palbou dejte ke schodům doprava a vyčistěte i tuhle budovu. Po zabití všech nepřátel mise končí.

18) Tom and Jerry

cíle:
- ubraňte se

Vyslechněte si rozhovor, ale najdenou to jeden z vás odnese. Kryjte se proto za sloupy na střeše kostela a s odstřelovačkou zabte přicházející Němce - zapředu, zprava z ulice a zleva z rozbořeného domu. Za chvíli se budete muset přemístit o patro níž. Opět palte po všech nepřátelích a eliminujte je tak rychle, jak jen to bude možné.

Opět rozkaz přeskupit se. Střílejte další Němce, to by nebylo tak hrozný, kdyby nejeli tři tanky, které vás chtějí zabít. Vezměte bazuky a střílejte do nich. Vždy, když vystřelíte, tak se stáhněte, ať vás tank nezasáhne. Po zničení tanků mise končí.

I) Den D + 7

19) No Better Spot to Die

cíle:
- ubraňte kótu 30

Poslední mise je před vámi, tak se připravte. Pomalu se dejte kupředu, ale budete přepadeni nepřítelem. Terén není moc dobrý, protože když někoho oběhnete, pálí po vás někdo jiný z dalšího zákopu, proto si vždy kryjte obě strany.

Až budete na konci, uvidíte v zákopu seržanta Maca, kryjte se a bojujte, jak jen to je možné, než přijede tank a střelí do vás (ano, je to ta úplně první mise). Vojín Leggett to dostane, ale co se dá dělat, zanedlouho se proberete.

Dejte se proto doprava, kde zabte Němce a pokračujte dál k nepříteli za kládou. Jděte stále touto loukou, hlavně ne po cestě, jsou tam tanky, dokud nenajdete americké Shermany. Máte je pod svým velením, proto každého pošlete jednou cestou. Potkáte tři německé Stugy, ale medotou jeden tank přijede čelně po cestě a druhý, který jede po cestě druhé mu vpadne do zad, se prostřílíte zpět ke svým do zákopů. Pak nechte tanky vyčistit kopec.

J) Den D + 8

20) Victory in Carentan

Poslední mise je pouhé video. Seržant Mac vás pochválí a povýší Hartsocka na seržanta a tím i velitele družsva. Vy - Matt Baker jste byli povýšeni na poručíka, když v tom najednou vás začnou ostřelovat minomety a vyrážíte do útoku.

 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.